• Peaks above Kaprun
  Peaks above Kaprun
 • Fireworks at the lake Zell Am See
  Fireworks at the lake Zell Am See
 • Zell Am See in the summer
  Zell Am See in the summer
 • Alpincentrum
  Alpincentrum

Zell am See – Kaprun

Rozsáhlá oblast Zell am See – Kaprun je známá zejména zimními sporty, ale na své si zde příjdete i v létě.
Zell am See letní pohled Oblast je tvořena dvěmi městy:

Nejznámější lyžařská centra:

Všechna lyžařská střediska mají společný ceník skipasů.

Nabídka zájezdů >

Lyžování v Zell am See – Kaprun

Oblast Zell am See – Kaprun je vhodná jak pro pokročilé lyžaře a snowboardové nadšence, i pro začátečníky. Celkem je zde 25 km modrých, 27 km červených a 25 km černých sjezdovek, 220 km běžeckých tratí.

K dispozici je 40 km tras v okolí Zell am See-Kaprun a okolních obcí.

Lanovky a vleky na sebe navazují, takže pokud chcete vyjet až na vrchol některé hory (či třeba ledovce Kitzsteinhorn, budete muset několikrát přestupovat. Vše je ale výborně značeno a po cestě najdete mnoho občerstvovacích stanic.

Zell am See Kaprun

Mezi Kitzsteinhorn a Schmitt je několik sáňkařských drah. Užijte si 1,5 km osvětlenou sáňkařskou dráhu z Köhlergraben u Schmittental. Autobus vás zaveze až na start! Pro místní hromadnou dopravu si pořiďte ESR-Skipas (Europa-Sport-Region) platí na všechny vleky lyžařského areálu Kitzsteinhorn / Maiskogel nad Kaprunem, na Schmittenhöhe nad Zell am See a na skibus mezi těmito středisky. S permanentkou dostanete slevu při vstupu do bazénu v Zell am See a v Kaprunu.

Lyžařská sezóna v Zell am See-Kaprun začíná v časném podzimu a trvá až do začátku léta.

Další aktivity a atrakce

{googleReklama}Na Schmitten je nádherná vysoká stezka kolem vodní nádrže Plettsaukopf – s výhledem na celý region! Případně můžete zavítat na středověký hrad Burg Kaprun.

Kromě lyžování je možné si zde zahrát golf, vyzkoušet horská kola, plavání, vysokohorskou turistiku a vyzkoušet mnoho druhů relaxací s wellness. V Kaprunu je jeden z největších a nejkrásnějších lázeňských komplexů v celém Rakousku s názvem Tauren SPA.

V letní sezóně jsou na Zellském jezeře pořádány světelné show. Naopak v zimně jsou v Kaprunu pravidelné noční sněhové show.

Dáváte přednost klouzání po ledu? Pak byste měli vyzkoušet bruslení nebo hokej. V závislosti na aktuální teplotě můžete vykonávat tyto zimní sporty na zamrzlém jezeře nebo na kluzišti.

Videa o Kaprunu a Zell am See vám řeknou víc než slova.

Ubytování v Zell am See-Kaprun

Ubytování v Zell am See je finančně trochu náročnější (nicméně velmi kvalitní a požitkářské), ale v okolí je mnoho menších hotelů a penzionů, které jsou cenově přijatelnější. Jedná se ale o velmi atraktivní lyžařské středisko, v zimě doporučuji rezervovat hotel v Kaprunu nebo v Zell am See v dostatečném předstihu.

Nabídka hotelů a penzionů >

Zell am See v létě

Doprava

{googleReklama}Z Prahy trvá cesta cca 5 a půl hodiny, můžete jet skrz německý Mnichov nebo rakouský Salzburg. Zell am See má i menší letiště „Flugplatz Zell am See“, kde můžete doletět menšími letadly. Velká letiště jsou v Salzburgu (80km) a Mnichově (200km). Do Zell am See se dá dostat i rakouskými vlaky, vlaková stanice je prakticky uprostřed Zell am See.

Oficiální web oblasti Zell am See – Kaprun

 

Další lyžařské areály: