Lyžování v Zell am See

Zell am See SkimapMěstečko na břehu jezera Zell am See (750metrů nad mořem) nabízí perfektní turistické služby ve vysokohorské atmosféře smíchané s takřka velkoměstskými požitky a večerním životem. Přímo ze Zell am See je vedou lanovky a přímo zde začíná středisko Schmittenhöhe. Zell am See je hlavní město Salzburského regionu, a tomu odpovídá i atmosféra města. Kromě všeho ostatního jsou speciálním zážitkem atrakce spojené s jezerem. Například outdoorové koncerty nebo ohňostroje a laserové show z vodní hladiny. Kapitolou samu pro sebe je předvánoční výzdoba a trhy, které na břehu jezera získávání zvláštní magickou atmosféru
Zell am See má cca 10tis stálých obyvatel. Město bylo založeno v 8. století. Postupně bylo součástí německých států, Francie, Rakouská Uherska a nyní Rakouska.

V Zell am See žil a začal podnikat Ferdinand Porche – zakladatel automobilové značka Porshe.

Přímo v Zell am See najdete zejména večerní život. Množství barů a restaurací v atmosféře vysokohorského jezerního města má nezapomenutelnou atmosféru. Ve většině barů se dá sedět i venku díky výkonným ohřívačům. Z denních atrakcí zmíníme kamenný románský kostel s vyhlídkovou věží nebo kamenný most přes místní říčku. Samozřejmostí ně několik nákupních ulic.

Ve městě je několik Wifi free zón.

Zell_am_See_jezeroV Zell am See je umístěn velký krytý bazén s délkou 25metrů a 75metrů dlouhým tobogánem. K dispozici je i parní sauna. Další obrovský SPA komplex najdete v Kaprunu.

Kam dál