Ledovec Kitzsteinhorn

Skimap KitzsteinhornTento ledovec je dominantou Kaprunu. Kitzsteinhorn je součástí pohoří Vysoké Taury a dosahuje vrcholu 3203 metrů nad mořem. Zdolána horolezci byla poprvé hora roku 1828.

Od roku 1965 vede na vrchol lanovka a Kitzsteinhorn se stal prvním ledovcovým lyžařským areálem v Rakousku. Dnes vedou na vrchol dvě kabinkové lanovky až do výšky 3029 metrů. Z plošiny ve výšce 3035 metrů je nádherný výhled na okolní Alpy.

Na Kitzsteinhorn se dostanete nejlépe tak, že vyjedete z Kaprunu na Kesselfall (jezdí zde pravidelně i skibusy). Po sedmi kilometrech uvidíte velké parkoviště přímo u cesty (parkování je zdarma). Zde začínají dvě lanovky Gletscherjet (novější) a Panoramabahn (starší). Ve výšce 1860 metrů musíte přestoupit na další lanovky Gletscherjet 2 nebo Lengwidbahn které vedou až k Alpincentru. Alpincentrum je přestupní stanice mezi lanovkami „Gipfelbahn“, a Gletscherjet 2. Poslední kus cesty zajišťuje lanovka „Gipfelbahn“, která vede od Alpincentra. Zajímavostí lanovky je nejvyšší podpěrný sloup na světě – měří 113 metrů. Tato lanovka vás vyveze až k panoramatické restauraci Gipfel ve výšce 3029 metrů. Odtud je možné pěšky dojít až na vrchol Kitzsteinhorn ve výšce 3203 metrů. Cesta je lemována upevněnými ocelovými lany.

 Kam dál

Mapa sjezdovek na ledovci Kitzsteinhorn

Skimap Kitzsteinhorn