Lyžování Kaprun

Tauren SpaKaprun je typická vysokohorská vesnice se silným turistickým ruchem jak v létě, tak v zimě. Kaprun má asi jen 3000 stálých obyvatel, ale dalších cca 700tis turistů zde projde každým rokem.

První zmínky o obci jsou z 10. století. Ve 12. století byl nad obcí vybudován hrad, který je přístupný veřejnosti. Největší rozmach dosáhl Kaprun po roce 1965, kdy zde byla otevřena lanovka na ledovec Kitzsteinhorn (jako první v Evropě). Pozemní lanová dráha byla otevřena v roce 1974. Na této pozemní lanovce se stala v roce 2000 velká tragédie, kdy zde zemřelo 115 lidí při požáru.

V Kaprunu se nalézá největší SPA centrum v celých Alpách s názvem „Tauern Spa“. Je zde 11 venkovních a vnitřních bazénů a 10 saun. Další atrakcí Kaprunu je vodní elektrárna umístěná v nadmořské výšce 2000 metrů, na které pracovali za války nuceně nasazení dělníci, nicméně dokončena byla až po válce.

Z Kaprunu se můžete vydat do střediska Maiskogel, které leží hned na kraji Kaprunu, nebo na ledovec Kitzsteinhorn o cca 7km dál. Přímo ve středisku Maiskogel najdete také bobovou dráhu s celoročním provozem. Nad Kaprunem se v zimní sezóně konají atraktivní sněhové show.

Ve městě je několik Wifi free zón.

Lázně Tauern Spa

V Kaprunu se nachází velkolepý SPA komplex o celkové ploše 48 000m2.

Vstupné se liší podle denní doby. Doporučujeme vyzkoušet večerní vstup, kdy z celého komplexu máte nádherný výhled na ledovec Kitzsteinhorn a přitom ležíte třeba ve vířivce.

Lázně mají velký venkovní vyhřívaný bazén nasvícený barevnými světly, opět nejlepší zážitek v noci.

Další bazén je umístěn i v Zell am See.

Kam dál